Jesteś tutaj: Strona głównaO firmie

O firmie

Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa ELGROM powstała w 1990. Początkowo zajmowała się sprzedażą hurtowo-dystrybucyjną artykułów dla dzieci. Tę działalność uzupełniła o wdrożenie kilku własnych wzorów do produkcji, pozyskiwanie atrakcyjnych towarów z Dalekiego Wschodu, stworzenie sieci dystrybucji na terenie całego kraju za pośrednictwem innych przedsiębiorstw z branży. Handel i Dystrybucja artykułów dla dzieci jest ukierunkowany w przedziale wiekowym od 0 do 18 roku życia są to: akcesoria dla niemowląt, foteliki samochodowe, chodziki, rowerki trzykołowe, rowerki dwukołowe - BMX, pojazdy z napędem elektrycznym itd.


Właścicielami tej wiarygodnej i solidnej firmy są Danuta i Jacek Gromek, którzy z optymizmem patrzą na możliwości dalszego rozwoju. Siedziba ELGROMU znajduje się w Falentach Nowych.


W 1998 w Falentach powstał drugi obiekt, w którym firma prowadzi sprzedaż artykułów spożywczo-przemysłowych oraz Salę Konferencyjno-Bankietową z produkcją gastronomiczną, specjalizującą się w organizowaniu konferencji, bankietów i przyjęć okolicznościowych.


W 2007 został wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001:2008,potwierdzony certyfikatem oraz systemy: GMP, GHP, HACCAP. Wszystkie artykuły z importu posiadają stosowne atesty i badania zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.


Trzy artykuły ELGROMU wyróżniono Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich w latach 1998, 1999, 2000r. Produkty Karuzele do Łóżeczka-Grupa Artykułów dla Dzieci uzyskały w 2010r. tytuł „Lidera Rynku” oraz „Euro Leadera”. W 2010 roku ELGROM zdobył tytuł Mazowieckiej Firmy Roku oraz statuetkę Złotego Mazowieckiego Orła Biznesu w Kategorii „Handel i Dystrybucja” Ponadto przyznano mu godło „Solidnej Firmy 2010r.”.W 2010r. Elgrom otrzymał Certyfikat „Programu Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości” oraz EuroCertyfikat 2010r. w kategorii „Certyfikat Wiarygodności Firmy”, w 2009r w kategorii „Kadry Zarządzającej” w 2009r. w kategorii „Euro Firmy”. Złoty Laur-2010r. za Promowanie Kupiectwa w Kraju i Zagranicą. Certyfikat Polish Produkt-2010r, oraz Certyfikat Wiarygodności Biznesowej-2010r.


ELGROM prowadzi działalność charytatywną: wspiera kluby sportowe, fundacje, szkoły, przedszkola, straż pożarną, stowarzyszenia kombatanckie. Jest stałym darczyńcą Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Działalność prospołeczna firmy została uhonorowana licznymi: medalami, dyplomami uznania, wyróżnieniami, certyfikatami dobroczynności i podziękowaniami.